Навчальні матеріалиПрезентація логотипу 

Кролевецької спеціалізованої школи
І-ІІІ ступенів № 3
     ім. М. Лукаша Кролевецької районної ради

 Назва клубу, його символіка та логотип відображають основні ідеї, цілі як проекту "Шкільна академія підприємництва - 2", так і діяльності клубу. Логотип складає поєднання декількох компонентів, які наповнені певним змістом.       

Назва «Друга хвиля»

«Хвиля» – означає, постійний рух, розвиток, отримання нових знань і навичок через запровадження елементів підприємницької освіти у школі, а ще хвиля – символ надії, віри в свої власні можливості, в свій народ, віри в економічну могутність своєї країни.
«Друга», бо:
1) польсько-український проект називається «Шкільна академія
підприємництва – 2»;
2)      школа, де працює клуб, має порядковий номер 2 – № 2;
3)   два фахівці працює з учнями: психолог Федоренко Ірина Леонідівна та вчитель економіки Мамай Валентина Федорівна.

Кролевецкий рушник

            Кролевець здавна вважається центром поліського ткацького мистецтва України. Кролевецькі рушники приваблюють урочистою святковістю, красою і монументальністю візерунків, що яскріють червоним кольором на білому полі.
Кролевецький рушник – це наші коріння, народний символ, своєрідний код України.
Тому й не дивно, що рушник супроводжує кожного з нас упродовж життяВін неодмінний як ритуальний, так і культовий предмет під час дійств і церемоній. Ще й досі в Україні рушниками прикрашають оселю. Рушники стелять молодятам під ноги, щоб слався їм щасливий і сонцесяйний шлях. Його дарує синові мати, виряджаючи з дому. На рушнику приймають новонародженого. На нім подаємо хліб-сіль гостям і друзям. Він символізує щасливу дорогу, нагадує нам про збереження і розвиток національної культури.
Кролевецькі рушники мають такіж кольори, як і прапор Польщі. Для них  характерне поєднання білого і червоного кольорів. На білому фоні між густо червоними паралельними смугами ткався багатий орнамент, яким ткачі передавали навколишній світ умовними знаками. Зокрема, пряма горизонталь означала землю, хвиляста – воду, хрест – вогонь. На кролевецьких рушниках часто зображується квітка, яка в народному розумінні означала початок життя. Найбільшу славу візерункові кролевецькі рушники здобули в XIX ст. і XX ст..

Прапори

Ми є учасниками польсько-українського проекту, тому на логотипі прапори двох сусідніх Європейських держав. У новітній історії початку XXI ст. Україна і Польща мають спільні успішні міждержавні соціокультурні й освітні проекти.

Сходинки+прапори+люди

         Ми, учасники проекту готові до співпраці, намагаємось підніматись на вищий щабель особистісного і соціального розвитку. Ми прагнемо бути прогресивними, у нас багато ідей, ми обмінюємось досвідом та знаннями, допомагаємо іншим і звертаємось за допомогою, співпрацюємо для досягнення особистих цілей та спільної мети – через формування економічної компетентності кожного – до заможної держави України, як частини спільного Європейського Дому, – усьому суспільству.

Девіз клубу

«Зібратися разом – це початок,
Триматися разом – це прогрес,
Працювати разом – це успіх!»


Він розкриває ідею досягнення успіху через роботу  в команді, члени якої  діляться власними досягненнями та ідеями, підтримують одне одного в процесі змін професійного та особистого розвитку і разом рухаються до втілення ідей у життя. 


Про логотипи
Нерідко можна чути, що логотип - найважливіший елемент корпоративного іміджу компанії, її "візитна картка". І саме тому розробка логотипу може бути довірена тільки професіоналам. Так давайте ж спробуємо розібратися, що ж таке логотип і чи варто витрачати гроші на його професійну розробку.
Логотип - обличчя Вашого продукту

Вперше термін "логотип" з'явився в типографіці на початку дев'ятнадцятого століття і, будучи синонімом терміну "лігатура", позначав об'єднання 2-3 знаків типографського шрифту. Тим не менш, вже до середини дев'ятнадцятого століття логотипом іменували текстове кліше, яке немає необхідності кожного разу набирати заново, для прикладу, назву газети. А в двадцятому столітті логотипом стали називати стилізоване шрифтове зображення назви або ж сама назва в такому накресленні, або умовний знак, що позначає організацію або товар.

Логотип як частина фірмового стилю призначений, перш за все, для ідентифікації організації або товару на ринку, для того, щоб допомогти кінцевому споживачеві розрізняти продукцію різних організацій у рамках одного ринкового сегменту. Іншими словами: головна функція логотипу - відмінна - створення у покупців впізнаваного, що запам'ятовується враження. Тобто, відштовхуючись від свого призначення, логотип - це невід'ємна частина іміджу (стилю) певного товару або ж компанії. Чому це так? У першу чергу тому що "професійний", візуально привабливий, якісний логотип не буде сігнорірован нарівні з іншими повсякденними подразниками, а відразу зверне на себе увагу, викличе інтерес, захопить і тим самим сформує сприятливий імідж організації або продукції, виконає, крім того, естетичну , гарантійну, рекламну функції. Необхідно визнати, що вищесказаного вже більш ніж достатньо для того, щоб довірити розробку логотипу, як, втім, і розробку фірмового стилю, професіоналам.

Розробляємо логотип

Спробуємо зрозуміти, що з себе представляє розробка логотипу, розробка фірмового стилю і з чого складається цей процес. Найбільш популярний у розробці логотипу підхід має на увазі, що робота зі створення логотипу починається з вибору за основу так званої ідеї форми, найбільш близькою до концепції компанії. Не виключено, що такою формою виявиться, у тому числі, комбінація форм, або ж якась нестандартна точка зору. Ймовірно, вибрана форма буде викликати множинні асоціації, а можливо, навпаки, буде на 100% зрозуміла. Інший, не менш популярний, підхід передбачає, що розробка логотипу починається зі створення його текстової частини, коли дизайнер, варіюючи розміри, форми, шрифти, формує найбільш цікавий варіант подання компанії за допомогою форми тексту. Однак завжди необхідно враховувати, що текст логотипу в поєднанні з графічними елементами, або ж без такого, в будь-якому випадку повинен бути читабельним навіть при малих розмірах шрифту. Прямокутна форма асоціюється з процесами росту і розвитку. Якщо в основні завдання фірми входить поширення ідей, то така форма логотипів для вас ідеальна. Готовність до змін і розширень, бажання постійно розвиватися і прогресувати, ця форма чудово висловить такий підхід до справи. Горизонтальний прямокутник викликає відчуття безпеки і стабільності. Прямокутник, розташований вертикально, справляє враження великих перспектив і розвитку.

Автономно від підходу, слідом за тим, як знайдена форма розробляється логотипу, потрібно визначити колір. Прийнято вважати, що при розробці логотипу, як, до речі, і при розробці фірмового стилю, - чим тривіальніше колір, тим краще. В ідеалі ж розроблений логотип повинен бути однокольоровим, або ж складатися з відтінків одного кольору. Адже його, в тому числі, необхідно буде використовувати в акурат у такому ж варіанті, наприклад, на фотокопії, чеках, факсах. Причому такого кольору, який буде підтримувати, посилювати форму логотипу. Наприклад, зображуючи тривимірний куб, необхідно підібрати такі можливі відтінки кольору для кожної з його сторін, які були б максимально наближені до дійсності. У той же час, не менш концептуальний в розробці логотипу і контраст, застосований, наприклад, до розмірів, шрифтів, кольором, текстурою. Розробляючи логотип або фірмовий стиль, рекомендується уникати зайвої складності і заплутаності. Логотип повинен бути максимально узагальненим і простим. Повторимося, що навіть при малих розмірах логотипу всі його деталі мають бути без праці помітні. Адже логотип, розміщений на візитній картці, теж повинен приносити користь, виконувати ті свої безпосередні функції, про які говорилося раніше.
Третій етап розробки логотипу - компонування напису (логотипу) та образотворчого знаку на торговельну марку (бренд) і розробка колірної гами логотипу.

- Логотип повинен бути простий для сприйняття,

- Оригінальний за дизайном і відповідати загальним завданням позиціювання фірми в її маркетинговій стратегії;

- Повинен подобатися;

- Всі елементи логотипа повинні поєднуватися між собою за формою, кольором, розміром;

- Повинен однаково добре виглядати як на величезному штендери, так і на брелоку повинен бути яскравим, чітким. Фактично, це єдиний символ, що залишається з фірмою незмінно, на весь час її існування.

Перевіряємо логотип на міцність

Фінальним, останнім кроком у розробці логотипу є його "перевірка" - оцінка того, як сприймається логотип різних розмірів, чи всі шрифти читаються, чи всі його графічні елементи зберігають смислове навантаження, не розрізняються його друкована форма і версія для мережі.

Далі затверджений варіант логотипу записується на CD у векторному форматі і передається замовнику.

Хороший логотип повинен володіти такими якостями:

- Емоційна інформативність;

- Гармонійність;

- Виразність;

- Оригінальність та індивідуальність

- Привабливість

- Компактність і пропорційність

- Запам'ятовуваність і впізнаваність

Безперечно, що коротко описана вище робота з розробки фірмового стилю і, зокрема, логотипу, незважаючи на можливе уявну простоту, може бути виконана тільки професіоналами. Тільки високодосвідчених фахівець зможе дотриматися всі необхідні "формальності" при розробці логотипу і створити для вас, для вашого бізнесу дійсно цікавий, якісний логотип, який буде мати візуальну силу і гармонію, який буде оцінений по гідності, не тільки фахівцями, але і вашими клієнтами, в тому числі і потенційними.

Перегляньте матеріали сайтів:
http://rosdesign.com/design/logoofdesign_2.htm
 Для довідки:
Логотип є символом або знаковою фігурою, яка надає компанію. Логотип створюють, для того щоб привернути увагу оточуючих.

Що таке логотипи?

Логотип компанії зображує характерну рису вашої компанії, її цілі і завдання. Логотип перетворився на важливий інструмент в просуванні і в рекламуванні вашої компанії.

Чому компаніям слід мати свій власний логотип?

Графічний знак фірми грає важливу роль у складанні зовнішнього вигляду вашого бізнесу. Зокрема він виконує такі функції:

- Логотип є графічної підписом компанії. Він надає помітність і популярність вашої компанії. Будучи фірмовим знаком, їх слід розміщувати на ваших візитних картках і на рекламних плакатах. У цьому випадку ваші споживачі будуть краще дізнаватися ваш товар і вашу компанію.

- Логотип надає вашій компанії обличчя. Використання логотипу робить вашу фірму більш успішною, підвищуючи її репутацію в очах оточуючих. Логотип створює конструкцію для вашої справи.

- Логотип дає можливість зацікавленим колам зрозуміти структуру і мета вашої компанії.

- Логотип передає повідомлення вашої компанії оточуючим. Надається можливим довести до клієнта інформацію про вашу компанію за допомогою логотипу. Дуже важко створити собі добрий імідж, не маючи власного логотипу.

Деякі якості логотипу, які гарантують вашому бізнесу витримати випробування на час. Ось деякі поради як створити відмінний логотип:

1) Логотип повинен бути унікальним у своєму роді, несхожим на інші;
2) Повинна існувати певна послідовність між формою, кольором і малюнком логотипу;
3) Ваш логотип повинен бути легко впізнаваним і легко запам'ятовується серед сотні тисяч інших логотипів;
4) У логотипі слід відобразити мета вашої компанії;
5) Логотип повинен бути присутнім в відправляється вами пошті і часто зустрічатися в засобах масової інформації.

Оскільки метою логотипу є встановлення зв'язків між вашою компанією та клієнтами, необхідно при створенні дизайну вашого логотипу відразу вирішити, на яку аудиторію він спрямований. Логотип - ефективний метод у рекламуванні вашої компанії.

Логотипи компаній зустрічаються в сучасному житті на кожному кроці. Згадайте хоча б зелений крокодил, що прикрашає товари фірми Lacoste, стрибаючого кенгуру на фюзеляжах літаків австралійських авіаліній, синьо-червона куля компанії Pepsi, і багато інших логотипи. Всі компанії, що мають подібні відомі логотипи, легко впізнавані з першого погляду. Хороший продуманий логотип швидко стає обличчям компанії, він завойовує увагу покупців і друкується у них у свідомості.

Як же повинен виглядати хороший логотип? Якщо він представлений у вигляді слів, то слова мають бути короткими, якщо це малюнок - він повинен викликати у публіки довіру до нього.

Як підібрати хороший дизайн для свого логотипу? Дизайн логотипу є частиною графічного дизайну. Найважчим є підібрати відповідну вашій компанії графіком. Для створення гарного логотипу необхідно не тільки бути дуже творчою натурою, потрібно також знати і основи маркетингу. Знання законів ринкового маркетингу дозволить дизайнеру створити логотип для будь-якої компанії, починаючи, наприклад, від швейцарської компанії, що виробляє годинник, і закінчуючи виробником дорогих шотландських скроню.

Для того щоб ваш логотип був вдалим він повинен бути одночасно привабливим і ефективним. Потрібно, щоб він своїм виглядом ніс смислове навантаження про компанію і про те, що вона собою представляє. Тому створення логотипу вимагає хороших творчих здібностей і знання бізнесу одночасно.

Перш ніж зв'язуватися з фірмою, що спеціалізується на створенні логотипів, ви повинні вирішити для себе, який логотип ви хочете. Якого кольору він повинен бути, яких масштабів і т.д. Логотипи бувають різних видів: вони можуть бути текстовими, рисункові (картинка, що зображає що з себе представляє ваша компанія), він може бути у вигляді іконки (маленький абстрактний малюнок) або змішаним з усіх перерахованих вище типів.

Самий кращий логотип - це простий логотип, про це говорить практика. Приміром, згадайте, з яким класичним мінімалізмом виконаний логотип корпорації Google, і яким помітним він при цьому є. Логотип повинен уб'ю ж зачепити увагу глядача. Складні логотипи, наповнені метафорами, більше призводять до замішання, ніж на подив і милування.

Коли у вас вже є чітка ідея з приводу того, яким ви хочете бачити ваш логотип, зв'яжіться з фірмою і створіть його. Ви можете звернутися до фахівця по розкрутці бренду компаній, він зможе дати вам слушну пораду, який допоможе вам створити свій логотип.
Існує чотири основних види дизайнів логотипів, це: текст, малюнок, графіка і зображення. Багато логотипи складаються відразу з декількох видів дизайну. Всі ці дизайнерські задумки мають свої позитивні і негативні сторони в залежності від моменту, коли їх використовувати в маркетингу. Зрозумівши, що дає кожен з видів логотипів допоможе вам вибрати, який логотип потрібен вам в даний момент. Усі види логотипів покликані привернути увагу споживачів до даної компанії, і створити візуальне уявлення про неї.

- Текстовий логотип (словесний маркувальний знак) зазвичай його створюють для того, щоб показати назву компанії. Зазвичай невеликі графічні елементи відмінно поєднуються з ним. Різні лінії, рамки, смуги надають йому більш помітну зовнішність.

- Ікононіческій логотип. Зазвичай він використовується для того, щоб підкреслити зовнішній вигляд компанії і товару, що виробляє нею. Зазвичай цей спосіб логотипу використовується без усяких добавок інших дизайнерських методів, але іноді його прикрашають деякі слова. В силу складності його виготовлення він створюється фахівцями. Призначення подібного слова - зачепити увагу клієнта до компанії і товару.

- Графічний спосіб логотипу більше заснований на різних графічних малюнках. Цей спосіб щось середнє між ікононіческім і рисунковим способом зображення. Якщо ви захочете використовувати подібний спосіб зображення свого логотипу, приділіть належну увагу поєднанню кольорів. Контраст також має велике значення. Даний тип логотипу є деталізованим і тому є найскладнішим.

- Графіка вашого логотипу повинна неодмінно збігатися зі значенням назви вашої компанії та її діяльність. Труднощами в його створенні є те, що її творець часто перегинає з зображенням. Перебір може створити погане враження у покупця і через занадто банального малюнка. Одна з негативних сторін подібного логотипу - це його дорожнеча. На його створення може піти багато часу і грошей у порівнянні з іншими видами логотипів.

Тому маленькі компанії, нові компанії або ж виживають компанії зі скромним бюджетом швидше за все понесуть великі для них витрати для створення подібного логотипу.
Сьогодні ми все частіше чуємо і вживаємо слово "бренд". У Вікіпедії, наприклад, говориться, що бренд «став важливим компонентом культури та економіки. Сьогодні бренди сприймаються як аксесуари і персональна філософія ». Простіше кажучи, бренду можна дати наступне визначення: "бренд - це колекція зображень та ідей, що представляють виробника". Мовою дилетантів, створення бренду - це процес створення впізнаваною ідентичності компанії або продукту. У сучасному суспільстві з боку компаній створення брендів приділяється велика увага. Покупці готові купити продукт тільки через те, що він належить певному бренду.

Сьогодні ми бачимо багато реклами по телебаченню і в Інтернеті. Щоб бренд запам'ятався покупцям, при його створенні особлива увага необхідно приділити візуальним аспектам, найбільш відмітною з яких є дизайн логотипу.

Середній покупець навіть не припускає, наскільки складним є процес дизайну логотипу. Багато хто думає, що великі компанії випадково вибрали для себе логотип. Але це помилка. Насправді, дизайн логотипу є трудомістким процесом, який вимагає серйозної уваги з боку кваліфікованої групи працівників.

Дизайн логотипів відноситься до сфери графічного дизайну. Багато експертів стверджують, що дизайн логотипу вважається найважчою частиною графічного дизайну. Чому ж створення логотипу є максимально складної задачі в області графічного дизайну? Це пояснюється тим, що логотип компанії - це не просто зображення. Логотип - це втілення, "обличчя" організації. Тому професійна команда, що займається дизайном логотипів, повинна володіти навичками максимально високого рівня в різних сферах. Посилаючись на кілька джерел, можна сказати, що відомо кілька директив, які пояснюють процес дизайну більшості логотипів.

Далі ви побачите кілька критеріїв, які повинні бути враховані при створенні логотипу.

- По-перше, всі логотипи повинні бути векторної графіки. Логотипи, створені як векторна графіка, можна зменшувати або збільшувати без втрати якості. Тому ви зможете використовувати один і той самий логотип на візитній картці та рекламному щиті.

- Наступне правило, яке ви повинні дотримуватися при дизайні логотипа, стосується градієнтів. Не використовуйте градієнти в якості відмінної риси будь-якого логотипу. Крім однаковою лінії, на логотипах повинно бути використано як можна менше квітів. Це спрощує задачу відтворення. Крім того, людям також легше буде візуально сприймати логотип вашої компанії.

- В додаток до перерахованих вище правилами існує ще кілька рекомендацій, про які люди повинні пам'ятати при дизайні логотипів. Наприклад, на логотипах не повинно бути зображено обличчя людини, яка ще жива.

- Крім того, на логотипах ні в якому разі не повинні бути зображення, які можуть бути спірними з точки зору культури. В даний спектр "делікатних" картинок можуть входити різні зображення, починаючи з національних прапорів, закінчуючи релігійними іконами. Як заключній рекомендації необхідно відзначити, що дизайн логотипів не повинен бути схожим на фотографію, так як це позбавить логотип привабливості, такої потрібної для успішного бренду.

 

Формула Роберта Кійосакі.Таємниці багатих : 8 нових правил грошей !

Роберт Кійосакі - один з найуспішніших інвесторів і бізнесменів у світі. Він заробив свої мільйони на інвестиціях в нерухомість, бізнеси і біржу. Він почав будувати свій капітал в 1977 році, а через всього сім років, в 1985, у віці усього 38 років, він вже запрацював досить, щоб більше відійти від справ і жити собі на втіху.

У цьому місткому виступі Роберт Кійосакі навчить як більше заробляти і менше працювати. Як він стверджує, ви зможите так само відійти від справ молодим і багатим.

Роберт Кійосакі - відомий інвестор, бізнесмен, письменник і творець гри Cashflow 101 (Грошовий потік). Спільно з Шерон Л. Лектор, яка допомагала йому в написанні книг, Роберт створив компанію "Rich Dad` s Organization ", що займається навчанням людей фінансової грамотності.

Роберт Кійосакі народився 8 квітня 1947 року в родині вчителів. Батько Роберта працював в освітній системі штату Гаваї. Про це Роберт пише в своїх книгах.

Роберт Кійосакі потрапив до Америки з Японії. Закінчивши середню школу, Роберт отримав освіту в Нью-Йорку, після чого вступив на військову службу в Американський Морський Корпус, звідки потрапив до В'єтнаму, як офіцер і пілот бойового вертольота.
Повернувшись з армії, Роберт Кійосакі почав працювати в компанії Xerox, а в 1977 році почав свою кар'єру бізнесмена, запустивши компанію з виробництва гаманців "серфінгіста", які незабаром стали популярні в усьому світі.

Проте через деякий час у Роберта стали появіляться конкуренти, які зуміли налагодити виробництво аналогічних гаманців за нижчими цінами. У результаті у Роберта почалися важкі часи.

Довгий час Роберт Кійосакі був на мілині. У 1985 році він заснував освітню компанію, яка стала займатися навчанням людей фінансової грамотності і мислення багатьох людей.

Розбагатівши і відійшовши від справ у віці 47 років, Роберт зайнявся написанням книг. У той час ним були написані книги "Багатий тато, бідний тато", "Квадрант грошового потоку", "Керівництво Багатого Папи з інвестування". Всі 3 книги довгий час перебували в десятці кращих бестселерів таких топ-журналів, як The Wall Street Journal, USA Today і The New York Times.

Чим далі Роберт Кійосакі займався освітньою діяльністю, тим більше він усвідомлював різницю у мисленні багатих і бідних людей. У результаті він задався ідеєю, яким ще методом можна показати бідним людям більш ефективний спосіб мислення. І цим методом стала гра Cashflow 101 (Грошовий Потік).

Зараз Роберт Кийосаки займається інвестуванням в нерухомість і розвитком невеликих компаній. Одночасно він продовжує вести свої освітні програми. Роберт регулярно проводить семінари тривалістю від 1 години до 3 днів, на яких навчає людей стратегіях досягнення успіху.

17 відмінностей між бідними і багатими
В цей раз вирішив підняти тему мислення багатих і бідних людей. В цьому мені допоможе книжка "Думай як міліонер", яку написав Т. Харв Екер. Прочитав її вже давно, років 2 назад, перечитавши "Думай як міліонер" вдруге зрозумів, що багатими людей роблять зовсім не гроші - вони це наслідок, а спосіб мислення. Ваші життєві установки і рекції на події допомагають вам досягти благополуччя або ведуть до бідності.

Розглянемо 17 відмінностей між багатими і бідними:

1) Багаті впевнені: "Я - творець свого життя"
Бідні впевнені: "Від мене нічого не залежить"

2) Багаті працюють, щоб стати багатшими
Бідні працюють, щоб не стати біднішими

3) Багаті стають багатшими
Бідні хочуть стати багатшими

4) Багаті мислять глобально
Бідні мислять дрібно

5) Багаті розглядають можливості
Бідні зациклені на перешкодах

6) Багаті захоплюються багатими і успішними людьми
Бідних обурюють багатство і успіх

7) Багаті спілкуються з багатими і успішними людьми
Бідні спілкуються з бідними і невдахами

8) Багаті прагнуть заявити про себе і свої переваги
Бідні не люблять будь-яку рекламу

9) Багаті люди є вищими від свої проблем
Бідні перебільшують свої проблеми

10) Багаті вміють приймати подарунки долі
Бідні не вміють

11) Багаті надають перевагу отримувати гроші за результати своєї праці
Бідні надають перевагу отримувати гроші за відпрацьовані години

12) Багаті вибирають "і те, і інше"
Бідні вибирають "або те, або інше"

13) Багатих турбує власний капітал
Бідних турбує сума зарплати

14) Багаті вміло розпоряджаються грішми
Бідні не вміють обходитись з грішми

15) На багатих працюють їхні гроші
Бідні працють заради грошей

16) Багаті діють
Бідних зупиняє страх

17) Багаті кожну хвилину свого життя навчаються і зростають
Бідні вважають, що знають достатньо

Ось такі відмнності в життєвих установках між багатими і бідними. На мою думку, найголовніша відмінність номер (16). Давайте просто діяти - все решта прикладеться.


Як стати багатим

Кому легко живеться чи рецепт бідних, як стати багатим.Ми, більшість, починаючи зі школи, легко вчимося, легко здаємо іспити, легко дивимося на життя, легко критикуємо інших (не себе ж!) І міркуємо про все теж легко. Виходить, що легко і живемо. Ви не згодні? Давайте поміркуємо.
Більшість з нас вирішують свої проблеми, ситуації за принципом «хочу — не хочу». Наприклад, треба кудись піти, треба щось зробити, треба з’їздити і щось дізнатися важливе для себе і т.п. Як більшість з нас робить? А саме так: «захотів — пішов, не захотів — не пішов», «захотів — зробив, не захотів — не зробив».http://helpbizness.ru/wp-content/uploads/2010/11/money1605-280x300.jpg
З принципом «Треба» ми не дуже дружимо, як-то вже «вантажить», напружує це «Треба»!
«Воля» теж напружує і конкретно напружує. Постійно штовхає і штовхає тебе: «зроби це сьогодні», «зроби це зараз». Жах!
Інша справа ЛІНЬ. З лінню дружити легше, приємніше, вона зовсім не напружує.
Лінь дозволяє відкласти всі справи на завтра, на післязавтра, на потім …, на коли-небудь. Лінь дозволяє що-небудь зробити як-небудь.
Як здорово (!) — Лежиш собі, сидиш собі … і лише подумаєш «сьогодні треба …», а вона, Лень, тут як тут: «завтра зробиш …», «завтра сходиш», «завтра дізнаєшся …» і ти розслабляєшся. А завтра знову: «Зробиш завтра …» І так з дня на день.
Результат «на обличчя»: там трохи-трохи не встиг, там і зовсім запізнився, там тебе не дочекалися і взяли на престижну роботу того, який не спізнився. «Та нічого страшного, — заспокоює Лінь, — все нормально, все йде своєю чергою, ти не один такий» і ми заспокоюємося: Зроблю завтра, потім сходжу, пізніше дізнаюся. А потім … засмучуємося, горюємо: так чому ж мені не щастить, чому комусь щастить і як йому щастить? Лінь шепоче: «Це життя така погана. Ти не винен ». І нам знову добре (а чи на довго?)
Так ми і звикаємо жити, заспокоюючи себе: Навіщо боротися з обставинами, списуй все на «долю» і пливучи за течією!
Ти про неї, про удачу мрієш і мрієш, чекаєш і чекаєш кожен день, а її все немає і немає. І раптом … Прийшла! .. Придивився …, та це ж Старість прийшла. Озирнувся, а ти й не пожив, як хотів. Схаменувся, але ж і діти вже виросли, пора молодих «вчити, як жити!» А сам-то як жив? Теоретично ми всі знаємо, як треба, щоб було «добре», а практично мало, що робимо, щоб жити добре і дітей своїх навчити цьому.
Більшість так і живуть: мріють про хороше, про високе, а живуть, як виходить. Здогадалися, хто ці «більшість»? Звичайно ж «бідні» теоретики, які теоретично все і в «всім» розумні.
А що ж вони рекомендують робити, щоб в реальному житті щастило і «гроші водилися»?
Увага! Дорогий читач, вперше тільки на нашому сайті публікується Рецепт бідних, як стати багатим. Цей РЕЦЕПТ не можна нікому передавати!
Отже, РЕЦЕПТ: «віник став мітлою вгору», «сміття винось тільки вранці», «кришку унітазу тримай закритою», «крихти зі столу рукою не змітати», «ножем салат не заважати», «грошей увечері не займати і не віддавати» , «вранці вставати з лівої ноги».
Ці «життєві правила багатства» бідні виконують з дивовижною постійністю і не зраджують своїм принципам, які практично нічого і не змінюють в їхньому житті. Але «рецепт» все ж передається і передається з покоління в покоління
Дивовижні здатності бідних людей: Утримувати в голові масу подібних «забубонов», виконувати їх у сім’ї, як інструкцію по боротьбі з бідністю, не отримувати очікуваного результату і все одно утримувати, фактично стільки «сміття» в голові (!) І надалі привчати своїх дітей до виконання всіх цих забубонов!
Ми всі про більшість і про більшість, А як же живе те саме меншість, яких називають багатими, так званий «середній клас»? Схоже, їм-то ще легше живеться. Олігархів (!) Не беремо до уваги і подумаємо про «середній клас».
Читаєш про них в газетах, слухаєш їх інтерв’ю по ТБ, виявляється вони «гарують» розумово чи фізично по 12-16, а то й 18-20 годин на добу (ненормальние!), борються з обставинами, з труднощами життя разом з «Треба ! »і разом з« Волею », женуть геть« Лінощі »і роблять максимально все, що можна зробити сьогодні, а не завтра, т.к. завтра знову буде купа справ. Дійсно, ненормальні! Їх послухаєш — їм мало 24-х годин на добу «розгрібати» свої справи. Вони не чекають, що все якось само собою вирішиться, а самі ці справи штовхають, тягнуть, розбирають їх «по поличках» і т.п.
Багаті просто *Диваки*! — В «забубони» не вірять, рецепт, описаний вище не застосовують. Які «дурні»! Але багаті «дурні» та відпочинок собі можуть дозволити навіть на Канарах!
Ви зазначили, дорогі читачі, що у багатих майже всі до навпаки, ніж у бідних? Багаті «зухвалі», «хами», «хитрі», за твердженням більшості бідних, практично не вірять в описаний вище «рецепт від бідних», мало з чим (та й з ким) вважаються, Пропадають на цій «проклятій роботі», мало будинки бувають («щасливі» їх дружини!), Мало відпочивають (але на Канарах) і у них успіх!
А у бідних що? Робочий тиждень з 8-00 до 17-00, оклад за роботу, частіше за час проведення на роботі (але є, звичайно ж і виключення), вихідні субота і неділя родина разом, Відпочинок разом (не плутати з якістю використання цієї можливості), діти вчаться, усі одягнені-взуті, «рецепт багатства» суворо всією сім’єю виконується, чого ж ще не вистачає?
Та все того ж: і бідним, і багатим грошей завжди мало, завжди не вистачає. Усе закономірно: більше грошей маєш, більше грошей витрачаєш і це нормально. Всім хочеться жити комфортно сьогодні, завтра і післязавтра.
Найцікавіше, що реальність для всіх одна і сьогодні, і завтра, і післязавтра …
Чим відрізняються на вулиці багатий і бідний? Зовні ні чим. У того й іншого по одній голові, по дві руки і ноги і т. п. У більшості своїй не поступаються за красою один одному, в одязі особливих відмінностей не спостерігається (хіба що у вечірніх нарядах).
Цікаво, як і звідки багаті (не олігархи, у цих усе ясно: нафта, зброя, наркотики) черпають можливості «робити» гроші. Життя навколо бідних і багатих адже одна! Однаково «погана», «не справедлива», «страшенно важка», як говорять багато. Як багаті в такому житті виживають? «Як? як? — Відповідають багато, — експлуатують бідних ». А що ж бідні? Чому дозволяють це? Чому бідний не може (чи не хоче?) Стати багатим?
Більшість бідних вважають, що багаті тому й багаті, тому що «зухвалі», «хитрі», «жорстокі» (а може жорсткі?), Не справедливі, одним словом виходить, що багаті — це «негідники» здебільшого. А хто і що заважає бідному так само робити? Дивись на багатих — вчися хамства і багатій! Багато чи досягнеш успіхів у житті з однією лише нахабством і хамством? Може щось ще інше у багатих присутня або відсутня (наприклад, «сміття» в голові у вигляді «забубонов»), в чому секрет?
Всі успішні люди, абсолютно всі стверджують: Секрет успіху в мисленні людини, в інтелекті, в знаннях, у достовірності інформації і лише найменша частка успіху належить її величності «Випадковості».
• Бідні знання — бідне життя
• Пусто в голові — порожньо в кишені
• Якість думок формує якість життя
Ось головні закони успіху! Секрет багатства у розумінні законів реальності, яка без винятку одна на всіх. Тільки от більшість мало що про це знають і розуміють, і це головна причина бідності.
Що власне заважає більшості опанувати потрібними знаннями, встигати, не відставати від часу і змінюватися, перебудовуватися в ногу з ним? А згадайте що — Лень! Вона тут як тут і шепоче: «навіщо це тобі потрібно, розслабся!»
Багатий — значить успішний. Так вважають в усьому світі. Значить успішно вирішуються життєві завдання, проблеми, які однаковою мірою звалюються і на бідних, і на багатих. Всі прогресивні люди, мільйонери і просто багаті (помітили?) Відрізняються розумом і кмітливістю. Страх перед бідністю в них у багато разів більше, ніж у бідних бажання розбагатіти.
Досить списувати бідність на політиків!
Молодь! Пора розлютитися на Бідність і розірвати її замкнене порочне коло. Пора вчитися діловим якостям, осягати закони цивілізованого бізнесу, закони управління реальністю і застосовувати їх. Досить скиглити, Життя прекрасне! Життя Справедлива, Багата і Щедра!
Терміново міняйте мислення!
Терміново перезавантажте свій біокомп, усуньте ментальний вірус, встановіть потрібні настройки і стаєте багатими людьми. Як перезавантажити свій біокомп? Шукайте тлумачні тренінги, семінари, курси, які проводять практики бізнесу. Хто шукає той завжди знайде!

 

 

Як бідному стати багатим?

Не так давно на одному з інтернет-порталів, присвячених психології, з’явився цікавий матеріал. Спираючись на результати соціологічних досліджень, автор публікації порівняв психологію поведінки бідного і багатого людини. І прийшов до висновку: бідність – це не об’єктивна реальність, а спосіб мислення.
З якого боку подивитися
Зрозуміти суть відмінностей у психології бідних і багатих допоможуть декілька порівнянь зі згаданого дослідження.
- Думки бідного: «Ну ти молодець, ти хочеш не працювати і при цьому отримувати гроші. Це мрія дармоїда, то є вада ». Думки багатого: «Усі ми хочемо мати вільний час і гроші. Треба, щоб гроші працювали на мене, а не я заради грошей ».
- Думки бідного: «Я вже звик працювати. Я виконую роботу, а мені за неї платять. Лізти в те, що мені не зрозуміло, я не буду ». Думки багатого: «Я хочу більшого і не боюся помилятися».
- Думки бідного: «Я беру кредити, тому що в мене немає іншого виходу». Думки багатого: «Якщо я буду брати кредити, банки будуть ставати багатшими, а я біднішими».
Куди гроші справ?
«Якби у вас було 500 000 доларів, на що б ви їх витратили?» Так звучав запитання одного з соціологічних досліджень, результати якого автор також розбирав в матеріалі.
Вісімдесят відсотків опитаних відповіли: «На будинок, на машину, на відпочинок, допоміг би друзям, на благодійність, на розваги, на одяг, на катер або яхту, на гараж, на подарунки, поїхав би за кордон, на подорожі, на викуп родичів з в’язниці … »Автор відніс людей, що думають так само, до психотипу бідну людину. Чому? Та тому, що людина, витрачає гроші на речі, які по суті є такими, що ніколи не стане багатим. Автомобіль, розваги, подорожі не принесуть йому доходу. Пройдуть роки, але така людина не стане багатшим. Швидше за все він виявиться ще біднішими.
Багатий міркують інакше. «Якби я отримав 500 000 доларів, – говорить він, – то побудував би фінансову систему, яка дозволила б безбідно існувати до кінця життя». Багатий прагне зробити зароблені гроші джерелом свого пасивного доходу. Якщо бідна витрачає гроші на витрати, то багатий вкладає їх в активи.
Так вийшло
Ще одна різниця між бідною людиною і багатим – в їх відношенні до труднощів. Бідний, зіткнувшись з першими труднощами, відступає, вважаючи за краще жити так, як виходить. Багатий вчиться на своїх помилках, робить висновки, здобуває безцінний досвід і йде далі.
Почни з себе
Так чи бідний стати багатим? Так, відповідає автор статті. Але для цього потрібно: а) змінити мислення, б) стати фінансово грамотним. Тільки не треба плутати фінансову грамотність з набором знань про фінанси та економіку. Стать фінансово грамотним – значить навчитися переводити свої доходи в активи, які стануть основою майбутнього фінансового благополуччя.
Хто мене навчить?
Самостійний пошук структурованої інформації про фінансової грамотності – справа непроста. При цьому у вас є три шляхи придбання необхідних знань.
Перший – це книги. Плюс тематичної літератури в тому, що вона, безсумнівно, дає добрий базовий рівень теоретичних знань. Мінус – відсутність міжособистісних комунікацій і живого спілкування.
Другий шлях – відвідування різних семінарів з фінансової тематики. Тут спілкування хоч греблю гати. Але безкоштовні семінари зазвичай проводять фінансові компанії з метою залучення нових клієнтів.
Є й третій варіант: відвідування виставок, орієнтованих на фінансовий лікнеп. По суті кожна з таких виставок дає можливість наживо наблизитися до фінансового сектора. На виставках представлені продукти різних фінансових компаній, проходять безкоштовні семінари та майстер-класи, також тут можна познайомитися з досвідченими приватними інвесторами – співробітниками фінансових компаній або звичайними людьми. Поділитися досвідом на виставці не відмовиться ніхто: у всіх спільна мета і приблизно однакові завдання.

Групова робота "Переваги клубної роботи"
Учасники об’єднуються у три групи, аналізують інформацію та представляють її на загальне обговорення.

Матеріали для І групи:
Клуб – объединение детей и подростков на основе совпаде­ния интересов, стремления к общению, совместному проведе­нию досуга и отдыха.
Проектирование системы работы с детским объединени­ем должно опираться на осо­бенности желаемого облика коллектива, что чаще всего и выражено в специфике формы образовательного объедине­ния. Тем самым, определение этой спе­цифики значительно облегчит и сделает более осмысленным педагогическое проектирова­ние.

 

Специфика Клуба

Клубом называют объедине­ние детей и подростков по ин­тересам, решающее в приоритете следующие педагогические задачи:
– организация досуга детей: развитие коммуникативных умений;
– развитие навыков самоуправления и самостоятельности воспитанников.
Отличительные признаки:
Наличие:
1. Органов детского самоуп­равления.
2. Творческих взаимосвязей в коллективе клуба:
– сотрудничество воспитанни­ков разных поколений;
– коллективная творческая де­ятельность детей и педагогов, общие дела членов клуба;
– традиции коллектива.
3. Символов и атрибутов: творческое название, девиз, эмблема, знаки отличия, фор­ма и пр.
4. Устава клуба как основного документа, определяющего права и обязанности членов клуба, порядок деятельности объединения.
Возможные характеристики:
1. «Ступени роста» членов клуба: система званий, получае­мых по итогам работы и творческим достижениям. К приме­ру: кандидат в члены клуба, член клуба, инструктор, мастер и пр.
2. Условия приема в клуб. К примеру: согласие с уставом, пребывание в течение определенного времени в качестве кан­дидата и т.д.
3. Разновозрастные объеди­нения детей в составе клуба: творческие группы, звенья, бригады, экипажи, советы и т.д.

 

Возможные подходы к классификации клубов

1. По приоритету вида дея­тельности:
а) Образовательные (клубы, в которых специально организо­ван образовательный процесс для овладения детьми знания­ми, умениями и навыками в оп­ределенной области знаний).
б) Досуговые (клубы, в кото­рых преобладает свободное общение, совместное проведение досуга, хотя может иметь место познавательная деятель­ность детей).
2. По степени выраженности профиля деятельности:
а) Профильные: технические, спортивные, предметные (исто­рические, биологические и т.д.).
б) Клубы с неопределенным профилем деятельности. К при­меру, клуб старшеклассников.
в) Многопрофильные, т.е. клубы, в которых деятельность строится по комплексу направлений, видов деятельности или предметов. Например, содер­жание деятельности в клубе «Барыня» включает: историю России, русский музыкальный фольклор, устное народное творчество, экологическое на­правление, разнообразную мас­совую деятельность.
3. По возрастному признаку членов клуба:
а) возрастные;
б) разновозрастные.
4. По временному фактору:
а) постоянно действующие;
б) временные.
5. По степени постоянства со­става:
а) Клубы с постоянным соста­вом участников;
б) Клубы с переменным со­ставом, изменяющимся в зави­симости от конкретного дела, проблемы, вида деятельности.

Матеріали для ІІ групи:
Основываясь на идее систем­ного подхода к организации об­разовательного процесса, можно сделать вывод, что системный подход в практике педагога может иметь основным результатом именно форму ДОО как отличающу­юся от других конкретную об­разовательную систему.
Для повышения эффективности управления функциони­рованием и развитием Клуба важно ответить на вопрос: какая форма объединений сложились и действительно ли она соответствуют своему названию - Клуб? Одной из самых эффективных форм объединений по интересам (клубов) является группа.
Понятие «группа» – универсально для общей харак­теристики социальных отношений. Оно универсально и по от­ношению к учреждению дополнительного образования детей как социальному институту, в структуру которого входят са­мые разнообразные большие и малые группы детей, педагогов, смешанного состава.
С одной стороны, группа – это формальное объединение. По­добно тому, как в школе объектами управления являются клас­сы, так и в учреждении дополнительного образования объектами управления являются группы или относительно устойчивые объединения детей и педагога на основе единой цели (деклари­руемой и закрепленной в образовательной программе), сходных интересов, потребности в общении и совместной деятельности.
Инициатива в создании таких групп (предмету их деятель­ности, количеству участников) принадлежит самому учреждению. Дети, приходя первый раз в учреждение дополнительного образования, не выбирают группу и не предлагают создать со­всем новую, а ориентируются в имеющихся предложениях, со­относят их со своим интересом, записываются туда, где их при­влекает вид занятий, профиль деятельности, изучаемый предмет или иной показатель. Часто таким ведущим показате­лем является мнение друга, родителей, а иногда – имя педаго­га, о котором известно много хорошего.
Для групп характерно наличие сходных интересов и потреб­ностей в общении и совместной деятельности. Главный фактор, объединяющий группу, – совместная деятельность, а одним из основных признаков группы является способность участников осознанно и непосредственно включаться в согласованное дей­ствие (прямой обмен деятельностью и способностями, творче­ское сотрудничество), благодаря которому могут быть удовлет­ворены их индивидуальные потребности. Кроме этого главного признака, традиционно выделяют и другие групповые показа­тели: установление определенных отношений между членами группы; внутренняя организация, включающая в себя распре­деление обязанностей, иерархию статусов; наличие так назы­ваемого группового давления (мнения, оценки) и воздействие его на изменение взглядов, поведения отдельных участников группы. Регуляция отношений и разделение ролей в группе осуществляется в процессе саморегуляции, корректируемой руководителем (педагогом) или другим лидером группы. Основным средством, инструментом объединения малой груп­пы можно назвать межличностное взаимодействие, которое имеет преимущественно эмоциональный характер и подчиня­ется закономерностям психологической совместимости и кон­фликтности (симпатии и эмпатии).
Содержание совместной деятельности членов группы оказы­вает влияние на все процессы внутригрупповой динамики (вос­приятие друг друга, формирование норм, ценностей, взаимной ответственности), а отношения внутри группы между ее члена­ми влияют на эффективность деятельности, на возможность или невозможность реализации цели.
Процесс образования и развития группы имеет сложный, внутренне противоречивый характер, в котором сталкивают­ся тенденции к объединению и дифференциации. Первая направлена на сохранность, обособленность группы, на ее стаби­лизацию в окружающих обстоятельствах, а вторая – на специализацию ролей участников группы, на их индивидуальное признание и самоопределение. Поэтому развитие груп­пы может проходить своеобразные этапы внутреннего и, одно­временно, внешнего утверждения – от спонтанного объедине­ния к подлинному сообществу равноправных, взаимозначи­мых партнеров (но и обратно!).
Следовательно, с другой стороны, группа – это неформаль­ное сообщество детей и педагога, особое добровольное самодея­тельное объединение. Группа из объекта управления переходит в статус субъекта управления образовательным процессом уч­реждения. В рамках государственных образовательных учреж­дений отношения неформальных детских объединений (с уча­стием или под руководством взрослых) с администрацией учреждения складываются трудно, порой конфликтно. Учреж­дения дополнительного образования детей более способны к построению и поддержке диалога с такими объединениями.
Естественно, что процесс появления таких самоуправляе­мых, самодеятельных объединений не может быть жестко рег­ламентирован и стандартизирован, формализован, что и гаран­тируется приоритетными идеями системы дополнительного об­разования детей. При этом особое значение придается педагогу, его педагогическому стилю, реализуемому в содержании авторской программы, в инновационном проектирова­нии свой педагогической деятельности.
В рамках такого сообщества создается реальная возможность дать каждому ребенку опыт свободного демократического освое­ния культуры в системе диалогических отношений не только со сверстниками, но и со взрослыми, детьми разного возраста как носителями иных смыслов, ценностей, норм. Диалогическое об­щение – это всегда совместное обсуждение одной, интересной для всех проблемы или совместное действие по ее разрешению. В диалоге важен предмет общения и деятельности, на который направлена вся активность единого сообщества. Но не менее зна­чимо и то, что каждый участник диалога имеет свое собственное мнение, свое видение, умеет выразить свою позицию и защитить ее. На пересечении этого разнообразия смыслов и открывается для каждого участника диалога многогранность, объемность, глубина действительности, значимость и ценность другого чело­века, способность к сопереживанию и сочувствию. Другими сло­вами, включение и развитие диалогических отношений в образовательный процесс способствуют наиболее эффективному удовлетворению потребности каждого человека в выражении своего «Я» и в то же время опосредует индивидуальную способность к персонализации.
Результатом такого взаимообмена и взаимовлияния являет­ся не совокупность (сумма) предметно-ограниченных знаний, умений, навыков или способностей, а сложившийся индивидуальный механизм восприятия, понимания, репродуцирования и коммуникации культуры. Основным механизмом организа­ции партнерских отношений (взаимодействия) сообщества, как мы уже отмечали, является договор – форма проявления свободы и добровольности субъектов, что подразумевает при­нятие ими обязательств, нравственной ответственности перед другими членами сообщества.
Итак, группа – понятие, объединяющее множество разных форм учреждения дополнительного образования детей на осно­вании их сущностной принадлежности (тождественности) к данному типу образования.


Матеріали для ІІІ групи:
Главными принципами организации деятельности детских объединений называются те, которые определяют и гарантиру­ют каждому ребенку право свободного выбора: 
1. Каждый ребенок имеет право заниматься в нескольких объединениях, менять их. 
2. Занятия в объединениях могут проводиться по програм­мам одной тематической направленности или по комплекс­ным, интегрированным программам. 
3. Численный состав объединения, продолжительность за­нятий в нем определяются Уставом учреждения. 
4. Занятия проводятся по группам, индивидуально или всем составом объединения. 
5. Расписание занятий объединения составляется для созда­ния наиболее благоприятного режима труда и отдыха детей, с учетом пожеланий родителей, возрастных особенностей детей
и установленных санитарно-гигиенических норм. 

6. В работе объединений могут участвовать совместно с деть­ми их родители без включения в основной состав, при наличии условий и согласия руководителя.
Однако практика богата самыми разными примерами инно­ваций в области формообразования детских объединений. Имеющаяся пестрота и разнообразие названий, действующих в структуре учреждений дополнительного образования детских объединений, отражает все то же стремление педагогов и детей к своему индивидуальному самоопределению, которое часто проходит только на поверхностном уровне внешней формули­ровки. При этом нередко возникает прямое несоответствие ме­жду организацией деятельности, содержанием и технология­ми, результатами образования с формой объединения. Подоб­ная ситуация не только дезориентирует деятельность детей и педагога, но и дискредитирует саму практику дополнительного образования детей в данном учреждении.
Проектирование системы работы с детским объединением не может не опираться на осознанный выбор адекватной формы образовательного объединения. Точное определение этой фор­мы значительно облегчает весь последующий процесс педаго­гического проектирования.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ШКІЛЬНИХ ЛІДЕРІВ Чому ми говоримо про здатність до ініціативи і підприємництва Компетенції - комбінація знань, навичок і відносин у відповідній галузі. Іншими словами, компетенції свідчать про здатність надати отриманим знанням діяльну форму (трансформація знань «що» у знання «як»), про набуті властивості особистості, про «навченість» у компетентнісній парадигмі. Ключові компетенції - основа успіху людини в суспільстві знань, її особистої реалізації, розвитку, активного громадянства, соціальної включеності і зайнятості. У Рекомендаціях Європейського парламенту та Ради Європи від 18 грудня 2006 року «Про ключові компетенції навчання впродовж життя для громадян у суспільстві, що засноване на знаннях» визнані необхідними вісім ключових компетенцій: 1. Здатність до комунікації рідною мовою. 2. Здатність до комунікації на іноземних мовах. 3. Математична компетенція і базові компетенції в науці і технології. 4. Цифрові компетенції. 5. Здатність вчитися. 6. Соціальні і громадянські компетенції. 7. Здатність до ініціативи і підприємництва. 8. Культурна компетенція. Економічні компетенції визначаються набором теоретичних знань і практичних навичок, необхідних для вбудовування в економічну систему. Економічні компетенції мають знаннєву основу і забезпечують практичний вихід у навички. Вони визначають можливості реалізації учня в майбутньому як у професійній сфері, так і в приватному житті. Таким чином, економічні компетенції виступають як засіб, за допомогою якого вибудовується траєкторія життя, кар'єра, успіх і т.д. Економічні компетенції: • забезпечують механізм соціальної та економічної адаптації; • визначають здатність до оцінки економічної ситуації і самостійного прийняття рішень економічних проблем; • створюють передумови для вибору сфери економічної діяльності; • дозволяють проводити оцінку власної ресурсної бази: інтелектуальних, організаційних і фінансових активів; • забезпечують грамотне задоволення потреб у повсякденному житті (вміння вибирати, обмінюватися, купувати); • визначають результат і якість економічних відносин; • забезпечують чітке досягнення поставлених цілей, оформлення економічних інтересів; • визначають рівень економічної активності; • формують правила і звички економічної поведінки; • визначають вибір засобів спілкування та освоєння економічної мови; • забезпечують зміну рольових функцій, прагнення до розширення позицій і освоєння нових економічних ролей, що створюють конкурентну перевагу; • ініціюють створення нових і вдосконалення старих економічних інститутів, беруть участь у накопиченні соціального досвіду; • визначають рівень економічної та фінансової безпеки; • сприяють зміцненню авторитету індивідуума, його успіху, генерації ідей і нових знань. Комунікативна компетентність в цілому включає знання про основні типи вербальної взаємодії, а також про основні риси різних стилів і рівнів мови, вона визначає розвиток пізнавальних здібностей людини, вибір засобів адаптації в сучасному світі. Спілкування рідною мовою в економіці передбачає володіння специфічною економічною мовою і словником, грамотну побудову фраз, визначення основних понять, концепцій і законів, вміння інтерпретувати і пояснювати економічні факти, ідеї та думки в письмовій та усній формі, читання спеціальних текстів, включаючи їх розбір, аналіз, написання короткого змісту, а також участь у його обговоренні, складання резюме, заповнення різноманітної економічної документації, вміння вести документообіг, в тому числі і в сімейній економіці. Усна і письмова комунікація - здатність точно і ясно викладати свої думки, слухати, сприймати і накопичувати інформацію, що надходить, роблячи критичні оцінки. Здатність до ініціативи і підприємництва - знання і сформовані навички перетворювати ідеї на реальний продукт, корисний і потрібний людям - ідеї, знання, матеріальні блага, технології тощо, вишукувати нереалізовані можливості в різних сферах життя і ціною власних зусиль, волі, працьовитості домагатися їх реалізації та просувати їх до споживачів. Здатність до ініціативи і підприємництва допомагає людям добиватися результатів у професійній сфері, забезпечує самозайнятість, передбачає пошук нового, реалізацію своїх інтересів шляхом залучення необхідних ресурсів, ідей тощо, вимагає спеціальних знань з різних галузей економіки (основ економічної теорії, бухобліку, маркетингу, менеджменту, фінансів, оподаткування, тощо) для організації бізнесу в реальному секторі економіки та сфері послуг. Практикоорієнтоване навчання - освоєння учнями освітньої програми не тільки в аудиторії, але і в реальному житті, формування у школярів професійних компетенцій (як загальнопрофесійних, так і спеціальних) за рахунок виконання ними реальних практичних завдань у навчальний час. Діяльнісний підхід у навчанні - зміщення акцентів в освіті з засвоєння фактів (результат - знання) на оволодіння способами взаємодії зі світом (результат - уміння); зміна характеру навчального процесу в бік збільшення видів активної діяльності учнів.

Немає коментарів:

Дописати коментар